menu
zoek

Nieuws Almere

Vrouw (38) aangehouden wegens doxing

zondag 4 mei 2025, 10:18 uur

De politie hield zondag 4 mei rond 09.00 uur een 38-jarige vrouw uit Diemen aan op verdenking van Doxing.

Een dag eerder, zaterdag 3 mei om 15.30 uur, maakte de politie proces-verbaal op tegen een 33-jarige automobilist die op dat moment over de Muntmeesterhof reed en daarbij geen autogordel droeg. Zowel de automobilist als de passagiere gedroegen zich bij de staande houding recalcitrant. Nadat de bekeuring was uitgeschreven, vervolgde de man en zijn passagiere hun weg. De politie zag later dat de passagiere op haar sociaal mediakanaal een post had gepubliceerd met daarop een foto en videobeelden van de bekeuringssituatie en een foto van de verbaliserende agent. Zij vroeg daarbij onder meer aan haar volgers (18k+) de vraag wie deze agent was en om de foto en video verder te delen. Aangezien zij daarbij ook het sociaal mediakanaal van de politie in Almere had getaged, zag de politie haar post. De betreffende agent deed daarop aangifte van doxing en opruiing.

Zondag 4 mei rond 09.00 uur werd de 38-jarige vrouw in haar woning in Diemen aangehouden als verdachte van doxing. Tegen de vrouw werd proces-verbaal opgemaakt.

Sinds 1 januari 2024 is in Nederland ‘het gebruik van persoonsgegevens voor intimiderende doeleinden’ strafbaar gesteld. Doxing is kortweg het met kwade bedoelingen verzamelen of (verder) verspreiden van persoonlijke, gevoelige of privéinformatie zoals woonadres, telefoonnummer, een foto, paspoort, naam werkgever en gegevens van familie of combinaties. Kortom, persoonsgegevens zijn alle gegevens waarmee een persoon te identificeren is.


» Politie.nl

Kaart nieuws Almere. Locatie nieuws: 52.34977 / 5.19480


zondag 4 mei 2025, 12:24 uur
Vrouw (38) opgepakt voor doxing na delen beelden van Almeerse agent
Omroep FlevolandEen 38-jarige vrouw uit Diemen is zondagochtend opgepakt omdat ze op sociale media foto's en video's van een agent uit Almere heeft gezet. De vrouw, met meer dan 18.000 volgers, riep op om de beelden verder te verspreiden. Ook vroeg ze erbij of iemand wist wie de agent was.
» Omroep Flevoland



Meer nieuws uit Almere

17 december 22:49Strafschoppen als beslissing: na een avondje ploeteren in Kerkrade bekert Go Ahead Eagles door
17 december 15:56Chipgigant kiest voor enorm project in Flevoland: honderden miljoenen euro's mee gemoeid
16 december 22:58Twee minderjarigen aangehouden voor explosie in Almere
15 december 14:04Alleen Zeist en Almere nog in de race voor nieuw KNVB-complex
14 december 11:02Ondanks cameratoezicht opnieuw explosie in Almeerse Klimtstraat
8 december 16:13Overleden man (53) viel van elfde verdieping op balkon van onderbuurman
5 december 16:06Flinke brand bij woning in aanbouw in Oosterwold
5 december 12:30Explosie bij woning in Stripheldenbuurt Almere
3 december 18:22Almeerder (19) aangehouden voor dodelijke schietpartij in Meppel
3 december 17:5419-jarige verdachte aangehouden voor dodelijke schietpartij Meppel
1 december 16:19Zwaargewonde bij brand in woning Almere, politie gaat uit van opzet
30 november 15:23Minderjarige uit Druten opgepakt bij overval op juwelier in Almere
30 november 10:54Gemoederen lopen hoog op in Oss: TOP verliest én krijgt rood na vechtpartij
29 november 17:10Almere viert 50-jarig bestaan met opening 'museumhuis'
29 november 16:00LIVE | TOP Oss - Almere City tijdelijk gestaakt na opstootjes
29 november 13:23Twee verdachten aangehouden voor mogelijke betrokkenheid bij drugslab
29 november 12:44Overval op juwelier in winkelcentrum Almere: drie verdachten aangehouden
26 november 21:58Docent krijgt zes jaar cel voor misbruik minderjarige leerlinge in Almere
25 november 06:08Gemeenteraad vreest bestuurlijke crisis in Almere na vertrek twee wethouders
24 november 21:55VVV laat zich drie keer in de counter foppen en zakt door de hoeven op bezoek bij Almere City
RSS.