menu
zoek

Nieuws Amsterdam

Explosie bij geldwisselkantoor Bijlmerdreef in Amsterdam Zuidoost

vrijdag 26 mei 2023, 11:08 uur

Afgelopen nacht zaten buurtbewoners voor de tweede keer deze week rechtop in hun bed en belden zij de meldkamer vanwege een harde knal. In de nacht van donderdag 25 op vrijdag 26 mei is er opnieuw een explosief afgegaan bij een geldwisselkantoor aan de Bijlmerdreef. Gelukkig zijn er geen mensen gewond geraakt.

Waar: Bijlmerdreef in Amsterdam

Rond 4.00 uur vindt de explosie plaats bij het pand aan de Bijlmerdreef. Kort daarvoor loopt de verdachte - tenger postuur en in het zwart gekleed - naar het pand, komend uit de richting van het Nellesteinpad. Na de explosie rent de verdachte weg, terug in de richting van het Nellesteinpad.  De forensische opsporing kwam ter plaatse om onderzoek te doen naar eventuele sporen en het gebruikte explosief. Ook is de Teamleider Explosieven Verkenner opgeroepen om het explosieve materiaal te onderzoeken. Gelet op de werkwijze en de drie explosies op dezelfde keten in de nacht van dinsdag 23 op woensdag 24 mei aan de Jan Evertsenstraat, Eerste van Swindenstraat en eveneens de Bijlmerdreef, houdt het onderzoeksteam rekening met een mogelijk verband tussen de explosies. De recherche hoopt dat mensen zich melden die iets hebben gezien of meer weten over de achtergrond van deze zaken. Alle informatie is welkom. Getuigenoproep  De politie komt dan ook graag in contact met getuigen van deze explosie(s). Beschikt u over beeldmateriaal van de periode voor, tijdens of na het incident, bijvoorbeeld afkomstig van beveiligingscamera’s, videodeurbellen of dashcam’s in nabij geparkeerde voertuigen? Dan komt het onderzoeksteam graag met u in contact. Heeft u daarnaast iets gezien of gehoord, wat het onderzoek verder zou kunnen helpen? Mensen kunnen zich melden via 0900-8844 of anoniem via 0800-7000. Via onderstaand tipformulier kunt u eventueel het beeldmateriaal uploaden.


» Politie.nl

Kaart nieuws Amsterdam. Locatie nieuws: 52.31748 / 4.95840 Bijlmerdreef
Bijlmerdreef in Amsterdam


vrijdag 26 mei 2023, 21:03 uur
Gemeente Amsterdam sluit drie geldwisselkantoren om explosies
NU.nlDrie panden van dezelfde ondernemer in Amsterdam zijn vrijdag op last van burgemeester Femke Halsema gesloten. Het gaat om gebouwen aan de Bijlmerdreef, de Eerste van Swindenstraat en de Jan Evertsenstraat. Een geldwisselbedrijf gevestigd in die straten was de afgelopen week meermaals doelwit van explosies.
» NU.nl
vrijdag 26 mei 2023, 10:17 uur
Amsterdams geldwisselkantoor twee dagen na explosies opnieuw doelwit
NU.nlBij een van de geldwisselkantoren van Suri-Change in Amsterdam heeft in de nacht van donderdag op vrijdag een explosie plaatsgevonden. De locatie aan de Bijlmerdreef in Amsterdam-Zuidoost was opnieuw het doelwit.
» NU.nl



Foto's bij dit nieuwsbericht
Foto: NU.nl
Foto: NU.nl

Meer nieuws uit Amsterdam

22 december 22:10Jong Ajax in tranen bij eerbetoon voor overleden vriendin (21) van Mark Verkuijl
22 december 16:08Openingstijden supermarkten tijdens kerstdagen
22 december 11:16Publiek brengt laatste groet aan overleden choreograaf Hans van Manen
21 december 14:35Twee vrouwen en een man gewond bij steekincident Amsterdam
20 december 20:54Dit zijn de Mol, de winnaar en de verliezer van Wie is de Mol? 2025
19 december 11:50Verdachten aangehouden na steekincident in school Burgemeester Hogguerstraat
18 december 18:26Politie vindt 8500 kilo illegaal vuurwerk in Amsterdams bedrijfspand
18 december 12:33Voetballer Quincy Promes vraagt hof tevergeefs om vrijlating om voor zijn vijf kinderen te zorgen
18 december 11:34Dode eenden in Amsterdamse rioolwaterzuivering door vergiftiging
18 december 11:17Oplichter opgepakt die met deepfake tientallen bankrekeningen opende en misbruikte
17 december 22:26Choreograaf Hans van Manen op 93-jarige leeftijd overleden
17 december 15:08Politie heropent onderzoek naar gewapende overval brillenwinkel Amsterdam-Zuid
17 december 14:13Politie vindt 26 zwaar verwaarloosde konijnen in Amsterdams appartement
15 december 17:46Man (64) overleden na zware mishandeling in Amsterdam
15 december 15:00Concertgebouw beklad na optreden Israëlische zanger
12 december 14:59Getuigen gezocht na gewapende overval Van Brakelstraat
12 december 10:32Rat aan boord bij KLM-vlucht naar Aruba: 254 passagiers gestrand
10 december 13:00Vanaf komende zomer nachttrein van Amsterdam naar Milaan
10 december 11:05'Kinderen met ernstige astma komen vaker uit gezinnen met laag inkomen'
9 december 16:53Verdachte gearresteerd voor gewelddadige woningoverval
RSS.