menu
zoek

Nieuws Amsterdam

Oost-Nederland - Aanhoudingen in onderzoek naar internationale drugshandel

dinsdag 4 maart 2025, 16:25 uur

De politie Oost-Nederland heeft twee verdachten in Amsterdam (man, 57) en Hilversum (man, 65) aangehouden op verdenking van de voorbereiding van de internationale import/ handel in verdovende middelen en deelneming aan een criminele organisatie. Ook zijn meerdere verdachten aangehouden in Duitsland en Spanje. Enkele van de aangehouden verdachten worden ook verdacht van het witwassen van geld.

Meerdere doorzoekingen Vandaag zijn meerdere woningen en bedrijfspanden in Nederland, Duitsland en Spanje doorzocht. Bij de doorzoekingen zijn gegevensdragers, voertuigen, geld, horloges en administratie in beslag genomen. Beslag is gelegd op een woning in Nijmegen en op diverse panden waarin zonnestudio’s gevestigd zijn. Ook is beslag gelegd op diverse tegoeden van enkele verdachten. In Duitsland zijn gegevensdragers, paspoorten en administratie in beslag genomen. In Spanje is beslag gelegd op panden en tegoeden door de Policia Nacional (UDYCO Central). Cryptocommunicatiedata Het onderzoek naar deze verdachten liep al geruime tijd. In het onderzoek heeft de recherche onder andere gebruik gemaakt van informatie uit meerdere cryptodiensten; dit zijn ‘afgeschermde’ chatservices waar criminelen communiceren via versleutelde telefoons. Drugsindustrie en zware criminaliteit Er gaan op jaarbasis in Nederland vele miljarden euro’s om in de criminele drugsindustrie. Veel harddrugs wordt geïmporteerd vanuit Midden- en Zuid-Amerika en veel synthetische drugs wordt geproduceerd in Nederland. Dit leidt tot ondermijning. Ondermijnende criminaliteit bestaat uit veel soorten criminaliteit en activiteiten die daarmee samenhangen. Illegale inkomsten uit drugsactiviteiten worden in de legale economie witgewassen. Het effect is dat bovenwereld en onderwereld met elkaar verweven raken. Dit ondermijnt en bedreigt onze samenleving en rechtsstaat. Deze ondermijning heeft allerlei zware criminaliteit tot gevolg. Denk aan witwassen, belastingontduiking, corruptie, bedreiging en geweld. Criminelen ondermijnen het gezag van overheid en opsporingsdiensten en vervagen normen en waarden bij legale partijen. Door de toegankelijkheid van drugs is het risico groot op verslaving. Hierdoor verslechtert ook de veiligheid en leefbaarheid in uw buurt. Daarom pakken politie en het Openbaar Ministerie de betrokken criminele netwerken hard aan. Foto ter illustratie


» Politie.nl

Kaart nieuws Amsterdam. Locatie nieuws: 52.21084 / 5.97373


dinsdag 4 maart 2025, 18:20 uur
Politie pakt Amsterdammer (57) en Hilversummer (65) op in onderzoek naar internationale drugshandel
de TelegraafDe politie Oost-Nederland heeft twee verdachten in Amsterdam gearresteerd op verdenking van voorbereiding van internationale import en handel in drugs, en deelname aan een criminele organisatie. Het gaat om een 57-jarige man uit onze hoofdstad, en een 65-jarige handlanger.
» de Telegraaf



Foto's bij dit nieuwsbericht
Foto: de Telegraaf

Meer nieuws uit Amsterdam

24 maart 13:05Explosies volgen elkaar razendsnel op: regio Amsterdam opgeschrikt door reeks plofkraken
24 maart 11:45KIJK | Ali B bij start hoger beroep: ‘Ben hier om te vechten voor mijn onschuld’
21 maart 16:44Duizenden bij demonstratie tegen racisme en fascisme in Amsterdam: ‘Geen mens is illegaal’
21 maart 14:38KORT zaterdag: Aanhouding voor dodelijke schietpartij
21 maart 10:16Enorme ravage is dag na grote brand Amsterdam goed zichtbaar
19 maart 21:46Extra beveiliging bij joodse scholen in Amsterdam: 'Zo lang als nodig'
19 maart 19:2014-jarige jongen hoeft niet meer de cel in voor aanslag Pizzabakkers
19 maart 12:20Amsterdamse pontgangers reageren op verkiezingsuitslag
18 maart 08:56Loyaliteitsprogramma’s en VIP-beloningen: hoe regelmatige spelers extra voordelen krijgen
17 maart 23:24JA21-voorman Amsterdam in elkaar geslagen na debat
17 maart 16:44Twee gewonden bij steekpartij in Amsterdam, traumahelikopter geland
16 maart 14:17Ook zwaargewonde man (21) bij schietpartij WFC Amsterdam, dodelijk slachtoffer is 19-jarige
16 maart 11:20Explosie op Zuidas in Amsterdam, verband onderzocht met aanslagen op joodse doelen
15 maart 21:53Grote vechtpartij tussen twee groepen in Amsterdam-Centrum, man naar ziekenhuis
15 maart 14:08Jetten spreekt morgen Joodse gemeenschap vanwege explosies bij synagoge en school
15 maart 13:15Jongen neergestoken na ruzie in woning, verdachte op de vlucht
15 maart 09:00Dode door schietpartij in Amsterdam
14 maart 19:56Vijftig collega’s lopen 538 Ochtendrun voor kinderen met kanker: ‘Dit hebben we samen gedaan’
14 maart 16:31Minister: ‘Mogelijk verband tussen aanslagen op Joodse instellingen wordt onderzocht’
13 maart 18:15Hotelgasten schrokken wakker door plofkraak: "Evacuatiealarm ging af na een harde klap"
RSS.