menu
zoek

Nieuws Amsterdam

Amersfoort / Amsterdam - Drie verdachten van witwassen aangehouden

donderdag 4 december 2025, 15:53 uur

De politie hield dinsdag 2 december drie mannen uit Amsterdam aan op verdenking van witwassen. De drie zouden mogelijk katvangers zijn voor minstens 24 bankhelpdeskfraudezaken uit het hele land.

Minstens 24 zaken uit het hele land Politie Midden-Nederland startte enkele maanden geleden een onderzoek nadat zij een aangifte kreeg van een Amersfoorts slachtoffer. Het Amersfoortse slachtoffer werd opgelicht door een bankhelpdeskfraudeur. De recherche kon in totaal in ieder geval 24 zaken aan elkaar linken. Het gaat om slachtoffers uit het hele land. De recherche onderzocht waar het geld van de slachtoffers heen ging. Zo kwamen de drie mannen uit Amsterdam in beeld: een deel van het geld kwam mogelijk op hun rekeningen terecht. De politie heeft het vermoeden dat de drie fungeerden als katvangers. Drie aanhoudingen De politie hield dinsdag 2 december het drietal uit Amsterdam aan. Het gaat om drie mannen van 22, 23 en 24 jaar. De drie verdachten zitten momenteel in volledige beperkingen. Bij drie doorzoekingen nam de politie twee auto’s, diverse telefoons en dure horloges in beslag voor slachtofferbeslag. Slachtofferbeslag is bedoeld als vergoeding aan het slachtoffer voor de aangerichte schade. Het afpakken van crimineel geld of goederen is een belangrijk onderdeel van de strijd tegen criminaliteit. Met het afpakken van crimineel verkregen vermogen worden de verdachten geraakt op een plek die hen pijn doet, namelijk in de portemonnee. Hierdoor hebben zij geen voordeel van hun daden en wordt duidelijk gemaakt dat misdaad niet loont. Bij de doorzoekingen trof de politie tevens bankpassen aan die mogelijk te leiden zijn naar andere bankhelpdeskfraudezaken en diverse digitale apparatuur. De politie doet hier verder onderzoek naar. Meer aanhoudingen in dit onderzoek worden niet uitgesloten. Katvangers Katvanger, geldezel of money mule: dit zijn allemaal termen voor mensen die door criminelen geronseld worden om tegen een beloning hun betaalpas of -rekening ter beschikking te stellen. Via hun bankrekening kunnen criminelen het geld dat ze stelen met bijvoorbeeld bankhelpdeskfraude witwassen of wegsluizen. Deze geldezels spelen een belangrijke rol in het voortbestaan van criminele samenwerkingsverbanden. Word geen katvanger! Je stelt je bankrekening beschikbaar in ruil voor geld of dure spullen. Het is te mooi om waar te zijn en je komt van een koude kermis thuis. Je faciliteert oplichters en de pakkans is bij jou het grootst. Je bent altijd traceerbaar, met alle gevolgen van dien, zoals het niet kunnen krijgen van een hypotheek of in de schulden terecht komen. Word daarom geen geldezel! Geef nooit je pinpas af en neem nooit geld op in opdracht van iemand anders. Word je benaderd? Neem contact op met de politie, dat kan ook anoniem.


» Politie.nl

Kaart nieuws Amsterdam. Locatie nieuws: 52.37344 / 4.90454


donderdag 4 december 2025, 20:28 uur
Onderzoek na Amersfoortse aangifte leidt naar 3 verdachten in nóg 23 zaken
RTV UtrechtDe politie heeft dinsdag drie Amsterdammers aangehouden die worden verdacht van in minimaal 24 bankhelpdeskfraudezaken. Dat onderzoek kwam op gang na een aangifte uit Amersfoort.
» RTV Utrecht



Foto's bij dit nieuwsbericht
Foto: RTV Utrecht

Meer nieuws uit Amsterdam

4 december 20:28Onderzoek na Amersfoortse aangifte leidt naar 3 verdachten in nóg 23 zaken
3 december 15:50Man veroordeeld tot zestien jaar cel voor doden vriendin met tien messteken
3 december 14:42Kleding en make-up gevonden van dood aangetroffen vrouw (38) in Amsterdamse gracht
3 december 10:03Mogelijk geschoten bij metrostation Cornelis Lelylaan
2 december 00:05Politie vindt wapens en honderden kilo’s vuurwerk pal onder eigen bureau
1 december 16:22Verkoop telefoon loopt uit de hand
1 december 14:28Getuigen gezocht na beroving Murillostraat
1 december 13:43Andreaspenning voor oprichters Kick Out Zwarte Piet
29 november 13:14Dodelijk verkeersongeval Burgemeester Röellstraat Amsterdam
29 november 09:52Gewonde bij botsing taxi en mini-auto
27 november 14:12Boete van 300 euro voor spoorbezetters Amsterdam Centraal
26 november 19:31Babbeltruc door nepagenten: Irene (80) moest het met de dood bekopen
26 november 13:12Amsterdam wil fatbike weren uit drukke gebieden
26 november 09:24Getuigen gezocht van schietincident Molukkenstraat
25 november 17:42Man gewond aan been na schietincident Slotermeer
25 november 17:26Verdachte moord Lisa en gewelddadige verkrachting naar Pieter Baancentrum
25 november 10:09Verdachte van moord op Lisa (17) kwam terug en stak haar dood, terwijl zij net 112 belde
25 november 07:00Verdachte moord op 17-jarige Lisa voor het eerst voor rechter, al weet niemand nog wie hij is
24 november 21:06Man met tatoeage ontdekt op Amsterdams schilderij uit 17e eeuw: ‘Wereldvondst’
24 november 17:16Alle locaties van De Pizzabakkers in Amsterdam weer open na reeks explosies
RSS.