menu
zoek

Nieuws Den Haag

Verschillende stoffen aangetroffen voor het maken van verboden vuurwerk

vrijdag 15 augustus 2025, 09:33 uur

Samen met de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) heeft de politie in een woning en kelderbox aan de Loevesteinlaan op woensdag 13 augustus materialen aangetroffen voor het maken van vuurwerk. Daarbij is een tweeëntwintigjarige verdachte aangehouden.

Waar: Loevesteinlaan in Den Haag

In de kelderbox werd een ruimte aangetroffen welke was ingericht om zelf vuurwerk te maken. Er werden diverse verpakkingsmaterialen aangetroffen waaronder kokers/lonten, flitspoeder, zwavel en kalium nitraat. Daarnaast werd in de kelderbox ook 9,5 kilo aan vuurwerk aangetroffen. In de woning werd ook nog 2 kilo vuurwerk gevonden. Dit zelfgemaakte vuurwerk valt niet meer onder het toegestane vuurwerk, maar onder explosieven categorie 2. Dit is voor de consument verboden. Waar kan ik een melding doen als ik vermoed dat iemand illegaal vuurwerk heeft of verhandelt? De handel en opslag van voor de consument verboden vuurwerk levert levensgevaarlijke situaties op. Vaak ligt het opgeslagen in woningen, schuren, loodsen of voertuigen waarbij omwonenden het risico lopen op ontploffingsgevaar. De kracht van de explosie kan zo groot zijn dat dit iemand ernstig kan verwonden. Het bezitten van voor de consument verboden vuurwerk is strafbaar en kan ernstige gevolgen hebben, zoals een strafblad. Als u vermoedt dat ergens verboden consumentenvuurwerk illegaal wordt opgeslagen, verhandeld of vervoerd, meld dit dan bij de politie. Dit kan ook anoniem. U kunt bellen met 0900-8844 of anoniem met 0900-8844. Via onderstaand tipformulier kunt u ook contact met ons opnemen.


» Politie.nl

Kaart nieuws Den Haag. Locatie nieuws: 52.05031 / 4.28215 Loevesteinlaan
Loevesteinlaan in Den Haag


vrijdag 15 augustus 2025, 11:11 uur
Vuurwerk gevonden in kelder, man aangehouden
Omroep WestDe politie heeft in een woning en een kelderbox aan de Loevesteinlaan in Den Haag spullen gevonden voor het maken van vuurwerk. In de kelder werd een ruimte gevonden waar zelf vuurwerk kon worden gemaakt. Ook lag er flitspoeder, zwavel en nitraat.
» Omroep West



Foto's bij dit nieuwsbericht
Foto: Omroep West

Meer nieuws uit Den Haag

17 december 16:33Ongelukken leiden tot lange files rond Rotterdam, Beneluxtunnel tijdelijk dicht
16 december 19:00Komst president Zelensky naar Den Haag trekt bekijks en roept emoties op: 'Ik hoop hem te spreken'
15 december 11:57Man (20) neergeschoten, grote groep jongeren gevlucht
13 december 11:33Getuigen gezocht van explosie Rijswijkseplein in Den Haag
12 december 07:58Brand verwoest woonboot: 'Ik probeerde bewoners te bellen, maar kreeg geen contact'
10 december 15:16Bijna 10.000 euro opgehaald voor ouders Doris (20), die overleed bij ongeluk na politieachtervolging
10 december 11:23Tussenconclusie: Agenten juist gehandeld bij achtervolging Bezuidenhoutseweg
9 december 17:00Vrouw (92) opgelicht en met geweld beroofd van sieraden
9 december 16:18Vissers vonden in de zomer schedel boven Schiermonnikoog. Zijn identiteit is nu bekend
7 december 17:19Tarwekamp herdenkt dodelijke explosie een jaar na ramp: 'Emotioneel moment'
7 december 13:55Nabestaanden auto-ongeluk Den Haag: onbeschrijflijk oneerlijk
6 december 16:00Onderzoek Universiteit Utrecht: ‘Zeeland is onzichtbaar in politiek Den Haag’
5 december 21:52Lees terug: FC Emmen verliest met minimaal verschil van ADO Den Haag
5 december 19:24LIVE | Kan FC Emmen vanavond stunten tegen alleenheerser ADO Den Haag? Volg de wedstrijd hier
5 december 15:04Drie doden en gewonde bij ongeval Den Haag na korte achtervolging
5 december 13:58Drie doden en gewonde bij ongeval Den Haag zijn twintigers uit die stad
5 december 12:46Twee vrouwen (21 en 20) en een man (24) omgekomen bij Haagse politieachtervolging
3 december 06:23Brand in woning, bewoners geëvacueerd
2 december 16:53Gerechtshof: Verbod op hulp bij zelfdoding niet onrechtmatig
2 december 12:45ADO Den Haag zet verdediger Phillipe Lanquetin op non-actief: Fransman in eigen land veroordeeld
RSS.