Driebergen - Politie houdt tweede verdachte zendmastbranden aan
vrijdag 24 april 2020, 19:08 uurDe politie Midden-Nederland heeft vrijdagochtend in samenwerking met de Landelijke Eenheid een tweede verdachte aangehouden in het onderzoek naar de zendmastbranden. Het gaat om een 24-jarige man uit Swifterbant. Hij wordt verdacht van het in brand steken van een zendmast in Dronten.
Waar: Guldendreef in Dronten
Op 10 april werd een zendmast in brand gestoken aan de Guldendreef in Dronten. Er ontstond een hevige brand en de zendmast werd volledig verwoest. De recherche van Eenheid Midden-Nederland startte een rechercheonderzoek en stelde bewakingsbeelden veilig. In Opsporing Verzocht werd aandacht besteed aan deze zaak, net als aan de andere branden. Na uitvoerig recherchewerk en met behulp van tips van kijkers achterhaalde de politie de identiteit van de verdachte. Deze verdachte werd vanochtend dus aangehouden. De politie sluit meerdere aanhoudingen voor deze brand niet uit. De afgelopen weken woedden er maar liefst 18 branden in zendmasten. De politie gaat in al die gevallen uit van brandstichting. De Landelijke Recherche, onder gezag van het Landelijk Parket, onderzoekt of sprake is van enige vorm van georganiseerd verband. Zij werkt daarin nauw samen met de betreffende regionale eenheden. De politie gaat verder met het onderzoek naar de andere branden en roept burgers op bij eventuele verdachte situaties bij een mast gelijk 112 te bellen en filmbeelden te maken. Het in brand steken van de zendmasten is zorgelijk en onacceptabel. De eventuele impact van de uitval van de zendmasten kan groot zijn. Het kan bijvoorbeeld gevolgen hebben voor de dekking van het telefoonnetwerk en daardoor voor de bereikbaarheid van de hulpdiensten. Dat de politie de brandstichtingen stopt, de verdachten opspoort en eventueel hun netwerk blootlegt, is dan ook van groot belang.
Brand in Swifterbant
» Politie.nl
Kaart nieuws Dronten. Locatie nieuws: Guldendreef
vrijdag 24 april 2020, 20:09 uur
De politie heeft vrijdag een 24-jarige man uit Swifterbant aangehouden die wordt verdacht van brandstichting in een zendmast in Dronten.
Verdachte aangehouden voor zendmastbrand

vrijdag 24 april 2020, 19:55 uur
De politie heeft een tweede verdachte opgepakt in het onderzoek naar de branden in zendmasten. Het is een 24-jarige man uit Swifterbant. Hij wordt verdacht van het stichten van brand in een zendmast in Dronten, op 10 april.
Tweede verdachte van branden zendmasten opgepakt

vrijdag 24 april 2020, 19:38 uur
De politie heeft vrijdagochtend een tweede verdachte aangehouden in het onderzoek naar de brandstichting van zendmasten. Het gaat om een 24-jarige man uit Swifterbant, die wordt verdacht van het in brand steken van een zendmast in Dronten op 10 april.
Verdachte in brand steken zendmast Dronten aangehouden

vrijdag 24 april 2020, 19:16 uur
De politie heeft vandaag een tweede aanhouding verricht in de jacht op de complotdenkers die 5G-zendmasten in brand steken. Het gaat om een 24-jarige man uit Swifterbant die verdacht wordt van brandstichting in een zendmast in Dronten. Of de man iets te maken heeft met een gisteren al aangehouden 34-jarige brandstichter in Groningen, is nog niet duidelijk.
Tweede aanhouding voor brandstichting 5G-zendmast, nu voor Dronten

vrijdag 24 april 2020, 19:16 uur
De politie heeft vandaag een tweede aanhouding verricht in de jacht op de complotdenkers die 5G-zendmasten in brand steken. Het gaat om een 24-jarige man uit Swifterbant die verdacht wordt van brandstichting in een zendmast in Dronten. Of de man iets te maken heeft met een gisteren al aangehouden 34-jarige brandstichter in Groningen, is nog niet duidelijk.
Tweede aanhouding voor brandstichting 5G-zendmast, nu voor Dronten

Foto's bij dit nieuwsbericht
Foto: Politie.nl
Foto: NOS
Foto: de Telegraaf
Meer nieuws uit Dronten
