Op de eerste dag van het fatbikeverbod laten bestuurders zich niet tegenhouden: ‘Fatbikeverbod?’
woensdag 11 maart 2026, 20:25 uurEnschede heeft het geflikt. De stad toont lef door als eerste in Nederland een fatbikeverbod in te stellen. Een juridisch experiment waarvan Enschede denkt dat het voor de rechter standhoudt. Tijdens winkeltijden is de binnenstad vanaf nu een no-go-zone voor fatbikers. Zo verliep de eerste dag.
» Brabants Dagblad
woensdag 11 maart 2026, 08:30 uur
Het begon als een brutaal plannetje tijdens de Zomernota. Maar deze woensdag is het zover: Enschede voert als eerste stad van Nederland een fatbikeverbod in. Hoe de stad veranderde in een juridisch experiment waar het hele land naar kijkt. „Kom maar door met die eerste boete.”
Hoe het fatbikeverbod in Enschede, dat nu ingaat, dankzij twee trucjes tot stand kwam
woensdag 11 maart 2026, 07:47 uur
In de binnenstad van Enschede is het niet langer toegestaan om op bepaalde dagdelen met een fatbike te rijden. Wel mogen alleen gemeentelijke boa's hier boetes voor uitschrijven. Het Openbaar Ministerie en de politie zien juridische obstakels.
Eerste lokale fatbikeverbod van Nederland van kracht: Enschede beleeft primeur
Foto's bij dit nieuwsbericht
Foto: NU.nl