Amputatie na zwaar ongeluk A50 is zeldzame én allerlaatste optie: ‘Soms harde keuzes maken’
dinsdag 19 oktober 2021, 23:10 uurEen ledemaat amputeren om het leven van een zwaargewond verkeersslachtoffer te redden, zoals vannacht gebeurde op de A50 bij Epe, is een drastisch en zeldzaam besluit, zegt traumachirurg Geertje Govaert. ,,Je moet soms harde keuzes maken.”
» de Gelderlander
dinsdag 19 oktober 2021, 11:54 uur
Een 32-jarige Zwollenaar is maandagavond op de A50 bij Epe met zijn auto van de weg geraakt en tegen een rij bomen gebotst. De man zat door de klap bekneld in zijn auto en kon pas worden bevrijd nadat een trauma-arts een amputatie bij hem uitvoerde. In de auto werd ook een lachgascilinder gevonden.
Amputatie uitgevoerd bij Zwollenaar (32) na ernstig ongeval op A50

dinsdag 19 oktober 2021, 11:08 uur
Bij een ernstig ongeval op de A50 ter hoogte van Epe is maandagavond de bestuurder van een auto zwaargewond geraakt.
Amputatie nodig om man uit auto te bevrijden

dinsdag 19 oktober 2021, 10:26 uur
Bij een ongeluk op de afrit van de snelweg A50 bij Epe is een 32-jarige man uit Zwolle zwaargewond geraakt. Een ambulancearts heeft ter plaatse een amputatie uitgevoerd voordat de brandweer de man uit het autowrak kon bevrijden, meldt Omroep Gelderland.
Man bekneld na ongeluk A50, ter plekke amputatie uitgevoerd

dinsdag 19 oktober 2021, 09:42 uur
Medische specialisten hebben vannacht in de berm van de A50 bij Epe een been moeten amputeren van een 32-jarige man uit Zwolle. Hij zou met hoge snelheid van de snelweg zijn geraakt en tegen een boom tot stilstand zijn gekomen, waarbij hij achter het stuur bekneld raakte en niet kon worden bevrijd. Een amputatie werd noodzakelijk geacht en ter plekke uitgevoerd.
Been-amputatie bij bekneld verkeersslachtoffer, mogelijk lachgas in het spel

dinsdag 19 oktober 2021, 06:17 uur
Een man is vannacht ernstig gewond geraakt bij een heftig ongeval op snelweg A50 bij Epe. De brandweer had de grootste moeite hem uit het wrak van zijn auto te krijgen. Ambulancepersoneel heeft ter plekke een amputatie moeten uitvoeren om hem uit de wagen te krijgen.
Amputatie in auto voordat slachtoffer uit wrak kan worden gehaald na ongeval op A50 bij Epe

Foto's bij dit nieuwsbericht
Foto: RTV Oost
Foto: NOS
Foto: de Telegraaf
Foto: de Stentor
Meer nieuws uit Epe
