menu
zoek

Nieuws Heerlen

Moeder overleden baby Heerlen opnieuw aangehouden

maandag 27 november 2023, 13:48 uur

In het onderzoek naar de baby, die in mei 2021 op vier maanden oude leeftijd onder verdachte omstandigheden overleed, is maandagochtend andermaal de 24-jarige moeder aangehouden. Zij wordt verdacht van doodslag en het onthouden van medische zorg.

De ouders van de zuigeling werden in 2021 ook al verdacht van doodslag. Na een maand in voorarrest te hebben gezeten en in afwachting van deskundigenrapportages, mochten zij het vervolg van de zaak in vrijheid afwachten. Zij bleven echter verdachte in de zaak. Onderzoeksresultaten Naast het forensisch onderzoek heeft het onderzoeksteam onder leiding van het Openbaar Ministerie het afgelopen jaar tactisch onderzoek verricht. Dit om informatie te verkrijgen over de omstandigheden waaronder het overlijden heeft plaatsgevonden. Op basis van de deskundigenrapportages, waaronder een gerechtelijke sectie die werd uitgevoerd door het Nederlands Forensisch Instituut, kan worden geconcludeerd dat de baby door geweld om het leven is gekomen. De baby bleek o.a. zwaar hersenletsel te hebben en 26 (oude en verse) ribfracturen. De uitkomst van het onderzoek heeft geresulteerd in nieuw belastend bewijs tegen de moeder. Opstart strafrechtelijk onderzoek De baby, geboren in januari 2021, werd drie weken voor zijn dood in zeer kritieke toestand door zijn ouders het ziekenhuis binnengebracht. Hij bleek zwaar lichamelijk letsel te hebben dat door geweld moest zijn aangebracht. Daarop volgde direct een strafrechtelijk onderzoek, waarbij werd opgeschaald toen de baby uiteindelijk op 20 mei dat jaar overleed.


» Politie.nl



maandag 27 november 2023, 17:27 uur
Moeder van in 2021 overleden baby Heerlen opnieuw aangehouden
Blik op NieuwsIn het onderzoek naar de vier maanden oude baby, die in mei 2021 onder verdachte omstandigheden in Heerlen overleed, is maandagochtend opnieuw de 24-jarige moeder aangehouden.
» Blik op Nieuws
maandag 27 november 2023, 14:07 uur
Moeder dode baby Heerlen opnieuw aangehouden
1LimburgDe moeder van de twee jaar geleden onder verdachte omstandigheden gestorven baby in Heerlen, is opnieuw aangehouden. De vrouw van 24 wordt verdacht van doodslag en het onthouden van medische zorg.
» 1Limburg
maandag 27 november 2023, 14:00 uur
Moeder overleden baby Heerlen opnieuw aangehouden, onderzoeksresultaten wijzen op zwaar letsel
De LimburgerIn het onderzoek naar de baby uit Heerlen, die in mei 2021 op vier maanden oude leeftijd onder verdachte omstandigheden overleed, is maandagochtend de 24-jarige moeder opnieuw aangehouden. Zij wordt verdacht van doodslag en het onthouden van medische zorg.
» De Limburger



Foto's bij dit nieuwsbericht
Foto: 1Limburg
Foto: De Limburger

Meer nieuws uit Heerlen

24 november 18:10Heerlen mag woningzoekenden zonder werk en criminelen weigeren in 19 buurten
7 november 13:4118 jaar cel en tbs voor vrouw die ggz-medewerker doodstak in Heerlen
26 oktober 14:55Urenlang geen treinen Heerlen-Sittard door storing met onbekende oorzaak
24 oktober 21:04Leegstaande vleugel Maankwartier Heerlen wordt kantoor Belastingdienst
8 oktober 17:02Zoon (40) verdacht van het doden van zijn moeder (62) in Heerlen
8 oktober 11:00Heerlen-Noord loopt mooi voor de muziek uit met verhalenwedstrijd
6 oktober 11:18Vrouw (62) overleden aangetroffen in woning
6 oktober 09:39Man (40) aangehouden voor dood 62-jarige vrouw in Heerlen
26 september 11:51‘Licht aan het einde van de mijntunnel’: afhandeling mijnschade dit jaar nog van start
26 september 10:29Komend weekend geen intercity’s tussen Heerlen en Sittard door werkzaamheden station Heerlen
25 september 14:02Dag na ontruiming Heerlen: impact van bommelding altijd groot
24 september 19:54Situatie in centrum Heerlen weer veilig: geen explosief gevonden in gebouw UWV
23 september 16:20OM eist 12 jaar cel en tbs voor doodsteken ggz-medewerker in Heerlen
18 september 12:29Winkelier na ramkraak Heerlen: 'Gelukkig hebben ze de nieuwe iPhones niet meegenomen'
10 september 11:30Zaak tegen verdachte kerstmoord Heerlen mogelijk snel inhoudelijk voor de rechter
3 september 16:53Culturele duizendpoot Harrie Geelen overleden
21 augustus 23:12Grote brand op Brunssummerheide bij Heerlen onder controle
21 augustus 13:48Heerlens Maankwartier raakt na Action ook de Jumbo kwijt
18 juli 10:21Man (20) gewond naar ziekenhuis na steekpartij in huis
7 juli 17:44Rob overleed door aanrijding met shovel op zijn werk: afvalverwerker krijgt boete van 100.000 euro
RSS.