menu
zoek

Nieuws Nederland

Ketikoti toegevoegd aan lijst met Nederlands immaterieel erfgoed

zaterdag 2 december 2023, 19:13 uur

Ketikoti, de dag van de herdenking en viering van de afschaffing van de slavernij, is zaterdag officieel bijgeschreven in de Inventaris Immaterieel Erfgoed Nederland. Dat gebeurde op voordracht van het Nationaal Instituut Nederlands Slavernijverleden en Erfenis (NiNsee).

» NU.nl



zaterdag 2 december 2023, 14:53 uur
Keti Koti bijgeschreven op lijst immaterieel erfgoed Nederland
de TelegraafKeti Koti, de dag van de herdenking en viering van de afschaffing van de slavernij, is zaterdag officieel bijgeschreven in de Inventaris Immaterieel Erfgoed Nederland. Dat gebeurde op voordracht van NiNsee, het Nationaal Instituut Nederlands Slavernijverleden en Erfenis. Keti Koti stond al sinds 2020 in de Canon van Nederland, de vijftig vensters met belangrijke historische gebeurtenissen voor Nederland.
» de Telegraaf
zaterdag 2 december 2023, 14:52 uur
Keti Koti op lijst immaterieel erfgoed
NOSKeti Koti is nu officieel immaterieel erfgoed. De herdenking en viering van de afschaffing van de slavernij is vandaag bijgeschreven op de Inventaris Immaterieel Erfgoed Nederland, op de Internationale Dag van de Afschaffing van de Slavernij.
» NOS



Foto's bij dit nieuwsbericht
Foto: NU.nl
Foto: de Telegraaf
Foto: NOS

Meer nieuws uit Nederland

18 december 20:03Flevoland - Aantal tips verdubbeld, politie Midden-Nederland lost meer opsporingszaken op
17 december 18:28Armoede heeft grote impact op mentale gezondheid: 'Helpt om erover te praten'
16 december 20:48Bier voor stuntprijzen in Belgische supermarkten: dit is het verschil met Nederland
16 december 19:05Nederland wordt gastland voor de Claimscommissie voor Oekraïne
16 december 09:53Vergrijzing zet door: voor het eerst meer ouderen dan jongeren in Nederland
15 december 14:17Strafbaarstelling illegaliteit dichterbij: CDA steunt reparatie asielwet
15 december 06:00Ouders hopen op stapel kerstkaarten voor zieke Willem (3): ‘Hij wordt zó blij van elke envelop’
14 december 18:11Fenomeen Jordan Stolz moet nu ook gevreesd worden op de massastart
14 december 09:32Owen wordt na bijna 40 jaar de VS uitgezet en moet naar Nederland: ‘Ben er helemaal kapot van’
14 december 05:25Code geel in midden en westen Nederland vanwege dichte mist
12 december 16:15Dit is de gevaarlijkste manier om je kerstverlichting uit te schakelen: ‘Komen vonken vrij’
12 december 03:00Aanbieders verdienen miljoenen aan verlopen cadeaukaarten, Consumentenbond neemt actie
11 december 11:56Opgezette leeuwen, apen en paradijsvogels in beslag genomen in Brabant
11 december 10:23Nederland krijgt waar het naar streeft en mag vijf shorttrackers naar Olympische Spelen sturen
10 december 17:53IJsland doet ook niet mee aan Eurovisie Songfestival 2026
10 december 14:53Aegon verhuist hoofdkantoor naar VS: verzekeraar gaat Transamerica heten
9 december 20:28NCTV: Aanslagen door 'Lonely Wolves' maakt dreiging onvoorspelbaarder
8 december 21:12Bom barst rondt songfestivaldeelname Israël: zelfs vanuit eigen land kritiek op politieke inmenging
8 december 17:00Hoe doe je dat, als je 240 uur moet schoffelen? ‘Mijn baas weet dat ik een taakstraf heb’
8 december 11:37Klaver zeer chagrijnig over formatie na gesprek met Buma: ‘Kiezers worden belazerd’
RSS.