Stelling | Ik steun de Nederlandse maatregelen tegen Israël
woensdag 30 juli 2025, 11:09 uurNederland voert de druk op de regering-Netanyahu verder op. Zo krijgen twee ministers uit Israël een inreisverbod. De Nederlandse politiek is verdeeld over het besluit.
» de Stentor
dinsdag 29 juli 2025, 20:27 uur
Minister Caspar Veldkamp van Buitenlandse Zaken (NSC) denkt dat het symbolische inreisverbod en het dreigen met handelssancties wel degelijk het verschil kunnen maken voor Gaza. ‘Een vriend als Israël moet je de waarheid zeggen’, vindt Veldkamp. Hij licht de nieuwe kabinetskoers toe.
Diplomatieke schermutselingen tussen Nederland en Israël: ‘Men neemt het daar heel ernstig op’
dinsdag 29 juli 2025, 12:48 uur
Hoewel Nederland zeker niet alleen staat in het besluit om twee Israëlische ministers de toegang te ontzeggen, pakken veel media in Israël deze beslissing groots op. The Times of Israel schrijft over het zoveelste teken van de escalerende spanningen tussen Israël en de Europese Unie. Ook de reacties van de ministers zelf krijgen aandacht in Israël.
Diplomatieke rel groot nieuws in Israël: stap van Nederland ‘laat escalatie spanningen zien’