menu
zoek

Nieuws Nederland

29/8 in Nieuwsuur: Datalek bevolkingsonderzoek • Censuur Russische boeken

vrijdag 29 augustus 2025, 16:20 uur

Datalek bevolkingsonderzoek groter dan eerder gemeld Het datalek bij Clinical Diagnostics, een laboratorium dat in opdracht van Bevolkingsonderzoek Nederland onderzoek deed naar baarmoederhalskanker, is nog groter dan gedacht. Dat laat de instantie vandaag weten. Deze week meldde het laboratorium aan Bevolkingsonderzoek Nederland dat de gegevens van nog eens minimaal 230.000 vrouwelijke deelnemers zijn buitgemaakt.

» NOS



vrijdag 29 augustus 2025, 15:29 uur
Hackers hadden toegang tot gegevens 850.000 deelnemers bevolkingsonderzoek
NOSBij de cyberaanval op Clinical Diagnostics, dat in opdracht van Bevolkingsonderzoek Nederland onderzoek deed naar baarmoederhalskanker, hebben de aanvallers volgens het laboratorium toegang gekregen tot de gegevens van 850.000 mensen. Dat is nog meer dan de NOS eerder vandaag bekendmaakte.
» NOS
vrijdag 29 augustus 2025, 10:16 uur
Datalek bevolkingsonderzoek nog groter: zeker 850.000 mensen getroffen
Omroep BrabantHet datalek bij Clinical Diagnostics, een laboratorium dat in opdracht van Bevolkingsonderzoek Nederland onderzoek deed naar baarmoederhalskanker, is nog groter dan verwacht. Er zijn zeker 850.000 getroffen. Na onderzoek concludeert het lab dat "met hoge mate van zekerheid".
» Omroep Brabant
vrijdag 29 augustus 2025, 09:33 uur
Datalek bevolkingsonderzoek groter dan gedacht, mogelijk gegevens van alle 941.000 vrouwen gestolen
BN DeStemDe datadiefstal bij een laboratorium in Rijswijk is groter dan gedacht. Bevolkingsonderzoek Nederland meldde eerder dat hackers de gegevens hebben gestolen van 485.000 vrouwen die meededen aan een bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker. Daar zijn nog eens bijna 230.000 mensen bijgekomen, meldt Bevolkingsonderzoek Nederland vrijdag.
» BN DeStem



Foto's bij dit nieuwsbericht
Foto: NOS

Meer nieuws uit Nederland

23 maart 21:35Man opgepakt in Frankrijk voor liquidatie Cemil Önal in Rijswijk
23 maart 18:00Politie over publiceren herkenbare beelden verdachten: ‘Zwaar middel dat moet afschrikken’
23 maart 10:47Ook Griekenland schiet burgers en boeren te hulp bij hoge energieprijzen, Nederland doet nog niets
22 maart 09:34Belg opgepakt in Nederland na achtervolging van meer dan 150 kilometer
21 maart 10:37‘Diplomatieke druk van Nederland op Sierra Leone om uitlevering “Bolle” Jos’
21 maart 10:04Oud-premier Van Agt vroeg koning om excuses aan Molukse gemeenschap
20 maart 18:33De eerste islamitische voedselbank van Nederland helpt gezinnen tijdens het Suikerfeest
20 maart 17:00Gaat GroenLinks-PvdA verder als Progressief Nederland? Dat zou zomaar kunnen
20 maart 01:43LIVE Midden-Oosten | Jetten: liggen geen schepen van ons klaar voor Straat van Hormuz
19 maart 18:48RDW maakt fout met nieuwe rijbewijzen: provincie Utrecht verkeerd afgebeeld
19 maart 16:28Staphorsters brachten massaal hun stem uit: hoogste opkomst van Nederland
19 maart 15:46Podcast De Dag: Nederland kiest lokaal (en) radicaal
19 maart 06:49Vandaag opnieuw zonnig en maximaal 17 graden, rest van de week iets frisser maar droog
18 maart 19:01Nederland hervat terugsturen asielzoekers naar België
18 maart 17:27‘Kleinste huis van Nederland’ binnen twee weken verkocht: ‘Ruim boven de vraagprijs’
18 maart 09:06Waarom we tijdens de verkiezingen op 18 maart niet voor een nieuwe burgemeester mogen stemmen
18 maart 05:00Broers bouwen miljoenenbedrijf met snacks, maar blijven ‘gewoon Harry en Robert’
17 maart 08:01Tien jaar na zijn vlucht uit een dictatuur staat Hasan nu op de kieslijst
17 maart 07:12Benzineprijs stijgt tot boven de 2,50 euro per liter
16 maart 21:04Grote storing bij Enexis: straatverlichting werkt in grote delen van het land niet
RSS.