Spoormedewerkers vertellen over suïcide: '1,5 uur op haar in staan praten'
maandag 12 oktober 2026, 18:59 uurGa het gesprek aan: dat is de boodschap van een nieuwe campagne voor suïcidepreventie op het spoor. Jaarlijks komen in Nederland zo'n 200 mensen om door een aanrijding met een trein. Nog veel vaker zijn er pogingen tot zelfdoding.
» NOS
maandag 12 oktober 2026, 17:47 uur
In Nederland vinden jaarlijks bijna tweehonderd suïcides op het spoor plaats. De impact daarvan is groot. Niet alleen voor nabestaanden, maar ook voor spoormedewerkers. De campagne ‘Levens tot stilstand’ moet de bewustwording bij het publiek vergroten.
Nieuwe campagne vraagt aandacht voor gevolgen zelfdoding op het spoor
maandag 12 oktober 2026, 14:28 uur
Spoorsector Nederland en Stichting 113 Zelfmoordpreventie lanceren vandaag in Utrecht de korte film 'Levens tot stilstand'. Met de film wil de spoorsector zichtbaar maken wat de impact is van een een zelfdoding op het spoor. De film vormt de aftrap van een landelijke suïcidepreventiecampagne.
Spoorsector Nederland toont impact van zelfdoding op het spoor met korte film
Foto's bij dit nieuwsbericht
Foto: NOS
Foto: RTV Noord
Foto: RTV Utrecht