menu
zoek

Nieuws Oss

Oost-Nederland - Online drugsdealer opgepakt voor versturen 17.000 pakketten

woensdag 28 juni 2023, 16:18 uur

Op verzoek van Duitsland heeft de Nederlandse politie vanochtend een 37-jarige man uit de Gemeente Oss van zijn bed gelicht. Hij wordt verdacht verantwoordelijk te zijn voor een omvangrijke internationale drugshandel met het versturen van meer dan 17.000 pakketten met drugs. Bij doorzoekingen in zijn woning en op enkele andere woningen in Gelderland, Brabant en Limburg treft de politie onder andere duizenden euro’s contanten, een vuurwapen, 55 liter aan zuivere amfetamineolie en een kilo amfetaminen aan.

In Duitsland liep al langer een onderzoek naar de hoofdverdachte en meerdere betrokken verdachten. Na contact tussen de Duitse politie en de regionale recherche van Oost-Nederland is er vanuit Oost-Nederland aanvullend onderzoek op deze Nederlandse verdachten verricht. De Duitse en Nederlandse politie-eenheden hebben beiden onderzoek gedaan naar het account Mysteryland waarmee de verdachte drugs verhandelde op het darkweb. Het gaat dan om het verhandelen van diverse soft- en harddrugs; 740 kg amfetaminen, 19 kg MDMA, 40.000 tabletten MDMA en 7 kg metamfetaminen. In totaal met een opbrengst van rond de €950.000,- De Nederlandse verdachten waren verantwoordelijk voor tweewekelijkse ‘leveringen’ van drugs pakketten bij een postagentschap in Duitsland. Deze pakketten gingen vervolgens de hele wereld over. Vandaag is door de politie ook een man aangehouden die verdacht wordt van het vervoer van de drugs vanuit Nederland naar Duitsland. Dit betreft een 78-jarige man uit Lienden. Daarnaast zijn er in woningen in Culemborg, Waalwijk, Dongen en Sittard doorzoekingen geweest en is in Dongen een 58-jarige man aangehouden. Duitsland heeft gevraagd om de overlevering van de aangehouden verdachten. In Duitsland zijn ook twee verdachten aangehouden.

Internationale samenwerking Bij dit onderzoek is nauw samengewerkt met de Duitse politie, het Internationaal Rechtshulp Centrum in Oost-Nederland, maar ook met andere regionale eenheden en de Landelijke Eenheid van de politie.  Door meerdere onderzoeken aan elkaar te koppelen en de nauwe samenwerking met Duitsland is er een totaalbeeld ontstaan waardoor er voldoende bewijs is om de verdachten op te pakken.

Darkweb is niet anoniem Als politie blijven we ontwikkelingen zoals een darkweb op de voet volgen en passen we onze technieken continu aan om slagkracht te behouden. Criminelen kunnen zich wel anoniem wanen op het darkweb, maar dat zijn ze niet. Ook deze zaak toont aan dat we uiteindelijk de identiteit van een account kunnen achterhalen als politie. Het darkweb gebruiken voor criminele activiteiten is strafbaar en kan niet zonder gevolgen blijven. We blijven ons daar nationaal en internationaal voor inzetten, samen met onze partners.

Georganiseerde criminaliteit Handel van synthetische drugs en wapens vallen net als witwassen onder ondermijnende criminaliteit. Criminelen maken voor de illegale activiteiten graag gebruik van legale bedrijven en diensten, zoals het darkweb, om zo min mogelijk op te vallen. Voor politie en OM heeft de aanpak van ondermijning een grote urgentie. Ondermijnende criminaliteit zorgt voor onveilige situaties en het ontwricht de samenleving.


» Politie.nl

Kaart nieuws Oss. Locatie nieuws: 51.94578 / 5.21038


woensdag 28 juni 2023, 18:05 uur
17.000 drugspakketten verstuurd, man opgepakt voor drugshandel op darkweb
Omroep BrabantDe politie heeft woensdagochtend een 37-jarige man uit Oss aangehouden, die verdacht wordt van grootschalige internationale drugshandel. Via het darkweb zou hij voor bijna 1 miljoen euro soft- en harddrugs hebben verhandeld. In totaal zouden meer dan 17.000 drugspakketten via een Duits postbedrijf zijn verstuurd.
» Omroep Brabant
woensdag 28 juni 2023, 17:17 uur
Man uit Oss opgepakt voor versturen van 17.000 drugspakketten, meerdere woningen doorzocht
Brabants DagbladOSS - Een 37-jarige inwoner van Oss is woensdagochtend door agenten van zijn bed gelicht op verzoek van de Duitse politie. De man wordt verdacht van grootschalige internationale drugshandel door het versturen van meer dan 17.000 pakketten met drugs. De opbrengst was bijna 1 miljoen euro.
» Brabants Dagblad
woensdag 28 juni 2023, 17:17 uur
Man opgepakt voor versturen van 17.000 drugspakketten, meerdere woningen doorzocht
de GelderlanderEen 37-jarige man uit Oss is woensdagochtend door agenten van zijn bed gelicht op verzoek van de Duitse politie. De man wordt verdacht van grootschalige internationale drugshandel door het versturen van meer dan 17.000 pakketten met drugs. De opbrengst was bijna 1 miljoen euro.
» de Gelderlander



Foto's bij dit nieuwsbericht
Foto: de Gelderlander

Meer nieuws uit Oss

23 december 21:45Gezin bezoekt lichtjesavond op begraafplaats, wanneer opeens poort op slot zit en lampjes uitgaan
22 december 06:35Voorbijgangers zien scooter branden in Oss, maar dan is het al te laat
20 december 14:19LIVE | De Graafschap verkleint de achterstand, het is nu 2-1 voor Top Oss
17 december 21:57FC Utrecht bekert verder door winst op TOP Oss: 'Niks weggegeven, maar hadden vaker moeten scoren'
17 december 17:00Livestream TOP Oss - FC Utrecht | Utrechters met voorsprong begonnen aan tweede helft
17 december 14:01Fietser zwaargewond na aanrijding met vrachtwagen in Oss
16 december 10:16Advocaten: Stint-ongeluk was menselijke fout, lag niet aan de Stint zelf
12 december 12:00LIVE | Kan TOP Oss het de ongenaakbare koploper ADO Den Haag lastig maken in eigen huis?
11 december 11:27Bestuurster van stint merkt nog dagelijks gevolgen van dramatisch ongeluk
10 december 09:02Emoties lopen hoog op tijdens tweede zittingsdag Stint-ongeluk
9 december 16:40Extra maatregelen op Koning Willem I college na steekincident
9 december 12:05Kim stond onder de douche toen er opeens een auto in de woonkamer stond
9 december 06:02Strafzaak over Stint begint: leidinggevenden wisten volgens OM van gebreken
8 december 21:03Scooterrijder en fietser belanden op de grond door botsing in Oss
8 december 11:45ADO pakt voorsprong in absolute slotfase
7 december 16:27LIVE | Vitesse kan wel een overwinning gebruiken in deze drukke dagen
5 december 19:20Man ronselt twee tieners (15) om brand te stichten en krijgt twee jaar cel
28 november 10:49Verdachte (20) in zaak dodelijke schietpartij op Sam uit Oss vrijgelaten
28 november 08:15Botsing tussen twee auto's in Oss, niemand gewond
16 november 13:56Man vermoedelijk neergestoken, politie vindt sporen in straat om de hoek
RSS.