Consumentenbond wil regeling gedupeerde Schipholreizigers uitbreiden
donderdag 15 september 2022, 20:13 uurDe Consumentenbond wil dat de compensatieregeling voor gedupeerde reizigers op Schiphol wordt uitgebreid. Iedereen die tussen 23 april en 11 augustus een vlucht heeft gemist door lange wachtrijen op de luchthaven kwam al in aanmerking voor een vergoeding. Maar de regeling geldt niet voor mensen die na 11 augustus door de chaotische taferelen op Schiphol hun vlucht misten.
» NOS
donderdag 15 september 2022, 17:20 uur
De Consumentenbond roept reizigers weer op om zich te melden, als zij hun vlucht hebben gemist door de lange rijen op Schiphol. De compensatieregeling voor gemiste vluchten liep tot 12 augustus. De Consumentenbond wil dat Schiphol die regeling uitbreidt en gaat hierover met de luchthaven in gesprek.
Consumentenbond heropent meldpunt voor gemiste vluchten

donderdag 15 september 2022, 16:42 uur
De Consumentenbond heropent zijn meldpunt voor reizigers die op Schiphol hun vlucht hebben gemist door te lange wachtrijen. De luchthaven bood passagiers die tussen 23 april en 12 augustus de dupe waren geworden van de grote drukte de mogelijkheid om de kosten op Schiphol te verhalen. De Consumentenbond wil dat die regeling nu wordt uitgebreid.
Consumentenbond heropent meldpunt voor Schipholreizigers

Foto's bij dit nieuwsbericht
Foto: NOS
Foto: Leeuwarder Courant
Meer nieuws uit Schiphol
