menu
zoek

Nieuws Amersfoort

Drie aanhoudingen na grote vangst zwaar vuurwerk in Amersfoort en Almere

vrijdag 16 december 2022, 12:26 uur

De politie verrichte dinsdag 13 december drie aanhoudingen naar aanleiding van een onderzoek naar de internationale handel van illegaal vuurwerk. Het gaat om een man van 43 jaar, een vrouw van 39 jaar en een jongen van 17 jaar, alle drie uit Amersfoort. De politie sluit meer aanhoudingen in dit onderzoek niet uit.

Vorige week ontdekte de politie meerdere grote partijen zwaar vuurwerk in Amersfoort en Almere. In Amersfoort werd onder andere een bestelbus met 438 kilo zwaar vuurwerk aangetroffen. En een dag later werd in een woning in Almere 400 kilo illegaal vuurwerk gevonden. Opsporing van vuurwerk heeft onze volle aandacht. Want zwaar vuurwerk brengt grote risico’s met zich mee. Het veroorzaakt ieder jaar weer letsel en forse schade. Dit willen we voorkomen. Daarom sporen we dit vuurwerk op en pakken we de handel aan. Regelmatig zien we dat zwaar vuurwerk wordt opgeslagen. Niet alleen het afsteken is gevaarlijk, ook het vervoer en de opslag vormen een risico. Je zult maar naast iemand wonen die honderden kilo’s in huis heeft opgeslagen.   Uw hulp bij de politie-inzet op vuurwerk Het vuurwerk dat wij nu in beslag hebben genomen, kan geen gevaar meer vormen of overlast veroorzaken. Ook laat deze zaak zien hoe belangrijk het is dat u met ons meedenkt! Weet u dat iemand illegaal vuurwerk verhandelt of dat ergens illegaal (zwaar) vuurwerk is opgeslagen? Meld het aan de politie via 0900-8844 of anoniem via 0800-7000. Bel 112 als er sprake is van een acuut gevaarlijke situatie. Meer informatie over vuurwerk vindt u hier.


» Politie.nl

Kaart nieuws Amersfoort. Locatie nieuws: 52.16816 / 5.38941


vrijdag 16 december 2022, 13:29 uur
Megaklapper: politie vindt 400 kilo illegaal vuurwerk in bestelbus in Amersfoort
RTV UtrechtDe politie heeft drie Amersfoorters aangehouden op verdenking van de handel in illegaal vuurwerk. In een busje in Amersfoort is 438 kilo illegaal vuurwerk gevonden en in een woning in Almere nog eens 400 kilo. De politie denkt dat de zaken met elkaar verband houden en sluit meerdere aanhoudingen niet uit.
» RTV Utrecht



Foto's bij dit nieuwsbericht
Foto: RTV Utrecht

Meer nieuws uit Amersfoort

22 december 07:01112 nieuws: Woningen ontruimd in Soest | Gaslek bij woning in Zeist
19 december 17:01Waarom snelle informatie tegenwoordig niet meer weg te denken is uit onze buurten en clubs
19 december 13:41Fietser (18) overleden na aanrijding in Amersfoort, automobilist rijdt door
19 december 12:31Omgekomen fietser Amersfoort is 18-jarige vrouw, verdachte aangehouden
19 december 11:29Amersfoort deelt eerste boetes uit na stookverbod
16 december 09:43Is Spinstar Casino betrouwbaar? Eerlijke review voor Nederland
5 december 15:34Buurtbewoners voorkomen woningoverval: 4 personen opgepakt
4 december 20:28Onderzoek na Amersfoortse aangifte leidt naar 3 verdachten in nóg 23 zaken
1 december 15:2320 jaar cel en tbs geëist tegen verdachte dodelijke mesaanval Erasmusbrug
24 november 14:47De essentie van stress en tips om stress te verminderen
12 november 10:32Brand bij metaalrecyclingbedrijf in Amersfoort
28 oktober 15:39Garagebox vol verboden vapes en snus ontdekt na arrestatie
27 oktober 08:24Online shoppen zorgt voor gemak én risico's
26 oktober 10:19Voorbijgangers vinden lichaam in Amersfoort, bloemen gelegd op parkeerplaats
18 oktober 08:41Bestuurder rijdt door na ongeluk in Amersfoort
4 oktober 11:38Kettingbotsing met 10 auto’s op de A1: Twee gewonden met ambulance naar het ziekenhuis
1 oktober 16:47Zes opgepakte mensen bij asielprotest Amersfoort weer op vrije voeten
23 september 16:08Steeds meer Nederlanders ontdekken nieuwe vormen van online ontspanning
19 september 19:35Demonstratie tegen komst asielzoekerscentrum in Schothorst
17 september 12:04Jongen jarenlang gebruikt als 'seksslaaf', OM eist 6 jaar cel en tbs
RSS.