menu
zoek

Nieuws Amsterdam

Agenten aangerand en mishandeld bij aanhouding

vrijdag 29 augustus 2025, 12:51 uur

Bij een aanhouding van een verdachte aan de Hogehilweg is een agent aangerand en een andere agent mishandeld. Een 25-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is aangehouden. De agenten hebben aangifte gedaan. De recherche onderzoekt de zaak.

Waar: COA aan de Hogehilweg in Amsterdam

Rond 20.25 uur op woensdag 27 augustus 2025 krijgt de politie een melding van een incident bij het Centraal Orgaan Opvang Asielzoekers (COA) aan de Hogehilweg in Amsterdam. Als de agenten bezig zijn dit incident af te handelen dient een andere zaak zich aan. Ze worden aangesproken door een beveiliger dat een persoon – die daar niet woonachtig is - overlast veroorzaak en het terrein niet wenst te verlaten. Als de agenten deze man van het terrein willen verwijderen wenst hij niet mee te werken en wordt agressief. De agenten besluiten de verdachte aan te houden, waarbij hij een agent hard in het gezicht slaat en de ander vol in het kruis grijpt. Bij de aanhouding zijn de agenten genoodzaakt fysiek geweld en de uitschuifbare wapenstok in te zetten. De man kan vervolgens worden aangehouden. De agenten hebben aangifte gedaan van mishandeling en aanranding. De zaak is in onderzoek. Geweld tegen de politie De politie vindt agressie en geweld tegen haar medewerkers onacceptabel. Politiebeambten hebben een verantwoordelijke rol in de samenleving en moeten zonder te worden gehinderd hun werk kunnen doen. Met wederzijds respect. Agressie of geweld, in welke vorm dan ook, tegen medewerkers wordt niet getolereerd. Dit geldt voor iedereen die bij de politie werkt: agenten, rechercheurs, medewerkers van de meldkamer, baliemedewerkers en medewerkers van ondersteunende afdelingen.


» Politie.nl

Kaart nieuws Amsterdam. Locatie nieuws: 52.30663 / 4.94682 COA aan de Hogehilweg
COA aan de Hogehilweg in Amsterdam


vrijdag 29 augustus 2025, 13:17 uur
Agent in kruis gegrepen en ander mishandeld bij aanhouding op COA-locatie Amsterdam
RTV N-HTwee agenten zijn woensdagavond aangerand en mishandeld bij de aanhouding van een verdachte in Amsterdam-Zuidoost. Dat gebeurde bij de noodopvang van het COA aan de Hogehilweg, meldt de politie. Een 25-jarige man, die daar niet woont, is aangehouden. Beide agenten hebben aangifte gedaan. De zaak wordt door de recherche onderzocht.
» RTV N-H



Foto's bij dit nieuwsbericht
Foto: RTV N-H

Meer nieuws uit Amsterdam

18 december 18:26Politie vindt 8500 kilo illegaal vuurwerk in Amsterdams bedrijfspand
18 december 12:33Voetballer Quincy Promes vraagt hof tevergeefs om vrijlating om voor zijn vijf kinderen te zorgen
18 december 11:34Dode eenden in Amsterdamse rioolwaterzuivering door vergiftiging
18 december 11:17Oplichter opgepakt die met deepfake tientallen bankrekeningen opende en misbruikte
17 december 22:26Choreograaf Hans van Manen op 93-jarige leeftijd overleden
17 december 15:08Politie heropent onderzoek naar gewapende overval brillenwinkel Amsterdam-Zuid
17 december 14:13Politie vindt 26 zwaar verwaarloosde konijnen in Amsterdams appartement
15 december 17:46Man (64) overleden na zware mishandeling in Amsterdam
15 december 15:00Concertgebouw beklad na optreden Israëlische zanger
12 december 14:59Getuigen gezocht na gewapende overval Van Brakelstraat
12 december 10:32Rat aan boord bij KLM-vlucht naar Aruba: 254 passagiers gestrand
10 december 13:00Vanaf komende zomer nachttrein van Amsterdam naar Milaan
10 december 11:05'Kinderen met ernstige astma komen vaker uit gezinnen met laag inkomen'
9 december 16:53Verdachte gearresteerd voor gewelddadige woningoverval
9 december 13:24Brandje en glas in kinderkamer na explosie Amsterdamse woning
9 december 12:04Ontruiming i.v.m. aantreffen mogelijk explosief Nieuwlandhof Amsterdam-Zuidoost
9 december 11:06NL Exclusief: De Beste High Roller Deals en VIP Service in 2026
8 december 22:48Laatste herdenking Decembermoorden na dood Bouterse: 'Verdriet verjaart niet'
8 december 18:00Politie pakt 3e verdachte op in onderzoek reeks explosies Pizzabakkers Amsterdam
4 december 20:28Onderzoek na Amersfoortse aangifte leidt naar 3 verdachten in nóg 23 zaken
RSS.