Amsterdam-Rijnkanaal blijft in nacht toch open voor scheepvaart
donderdag 3 september 2026, 14:48 uurDe nachtelijke sluiting van het Amsterdam-Rijnkanaal is van de baan, meldt Rijkswaterstaat. Door het nemen van een aantal aanvullende veiligheidsmaatregelen kan de vaarweg toch in de nacht openblijven. De vaarweg zou vanaf donderdag voor een deel van de scheepvaart op slot gaan vanwege een tekort aan verkeersbegeleiders bij Rijkswaterstaat.
» de Telegraaf
donderdag 3 september 2026, 14:20 uur
De nachtelijke sluiting van het Amsterdam-Rijnkanaal is van de baan. Door het nemen van een aantal aanvullende veiligheidsmaatregelen kan de vaarweg toch in de nacht openblijven, meldt Rijkswaterstaat.
Opluchting voor binnenvaartschippers: Amsterdam-Rijnkanaal blijft ’s nachts toch open
donderdag 3 september 2026, 14:15 uur
Het Amsterdam-Rijnkanaal blijft 's nachts toch volledig open voor de scheepvaart. Dat meldt Rijkswaterstaat (RWS). De overheidsinstantie wilde het drukbevaren kanaal 's nachts afsluiten voor grotere schepen omdat er in de nacht geen verkeersleiders beschikbaar zijn. Maar er is nu toch een oplossing gevonden.
Omstreden nachtelijke afsluiting Amsterdam-Rijnkanaal gaat niet door
Foto's bij dit nieuwsbericht
Foto: de Telegraaf
Foto: RTV Utrecht