menu
zoek

Nieuws Duiven

Grote vuurwerkcontrole langs de A12

dinsdag 24 november 2020, 21:07 uur

De politie heeft dinsdag 24 november een grote vuurwerkcontrole gehouden langs de A12. Op rustplaats Aalburgen bij Duiven werden tientallen voertuigen gecontroleerd.

De controle, opgezet door de milieupolitie in Zevenaar, was een samenwerking tussen het lokale politieteam, de Landelijke Eenheid en Rijkswaterstaat. In totaal waren er 27 mensen bij betrokken en werd er van 12:00 tot 20:00 uur gecontroleerd.

De controle richtte zich primair op de aanwezigheid van vuurwerk in voertuigen, maar ook op andere onderdelen werd gecontroleerd. Uiteindelijk is er geen (illegaal) vuurwerk aangetroffen.

Grote vondsten
De laatste tijd zijn er in Oost-Nederland verschillende, grote vuurwerkvondsten gedaan. Onder meer in Borculo, De Lutte, Enschede en Winterswijk. Afgelopen donderdag werd er nog bijna 2000 kilo zwaar, illegaal vuurwerk aangetroffen in een voertuig in Andelst. Reden voor de politie en haar partners om de strijd tegen dit (illegale) vuurwerk onverminderd voort te zetten. De vondst in Andelst (tekst gaat verder onder foto)

Controles gaan door
‘Wij denken dat het op dit moment een grotere business is omdat er een tijdelijk verbod geldt vanuit de overheid voor komende jaarwisseling’, vertelt Robbert Hummelink, aanjager vuurwerkaanpak van de politie Oost-Nederland. ‘Wij gaan ervan uit dat er meer instroom is van (illegaal) vuurwerk vanuit het buitenland.’ De politie blijft daarom opvallend en onopvallend controleren de komende weken. Dat gebeurt zowel in de grensstreek als elders in de regio. Mocht je zelf het vermoeden hebben van opgeslagen (illegaal) vuurwerk in je omgeving, meld dit dan direct. Melden kan via 0900-8844, anoniem via 0800-7000 of via het tipformulier. Ook vuurwerkoverlast kan op deze manier worden gemeld.  ^SV

Vuurwerk in Duiven

» Politie.nl


Kaart nieuws Duiven. Locatie nieuws: 51.94746 / 6.01795


dinsdag 24 november 2020, 20:47 uur
'Bestelbusjes met vuurwerk zijn rijdende bommen'
de TelegraafDe politie heeft dinsdag een grote vuurwerkcontrole uitgevoerd op de A12 bij Duiven. De grenscontrole vond plaats omdat het vermoeden bestaat dat er meer vuurwerk uit Duitsland wordt gehaald nu er een vuurwerkverbod geldt.
» de Telegraaf
dinsdag 24 november 2020, 17:29 uur
Politie zoekt naar illegaal vuurwerk tijdens controle op de A12 bij Duiven
de GelderlanderDUIVEN - De politie heeft dinsdag een vuurwerkcontrole gehouden op de A12 bij Duiven. De controle vond plaats omdat het vermoeden bestaat dat meer mensen vuurwerk halen in Duitsland, nu rond de jaarwisseling een vuurwerkverbod geldt.
» de Gelderlander



Foto's bij dit nieuwsbericht
Foto: Politie.nl
Foto: de Telegraaf
Foto: de Gelderlander

Meer nieuws uit Duiven

21 maart 06:20Brand verwoest auto • auto-inbraken in Duiven
1 maart 17:17Scooterrijder gewond door aanrijding in Duiven
28 februari 17:16Duivense theaterdirecteur: 'We worden weggezet als achterlijke bejaarden'
23 februari 18:4253-jarige man meldt zich na mishandelen van vrouw om voorrangsfout
21 februari 16:48Vrouw eindigt met bebloed gezicht na aanspreken voetganger op voorrangsfout
21 februari 15:55Hennepdrogerij aangetroffen in Duivense woonwijk
21 februari 15:05Machinist krijgt schrik van zijn leven door fiets op het spoor
15 februari 18:51Reddingshonden vinden slachtoffers onder puin, kan jouw hond dat ook?
13 januari 10:14Bewoners worden wakker van rookmelder en ontdekken brand
5 januari 20:41Oudere bewoners vastgebonden bij woningoverval, politie zoekt getuigen
31 december 15:54Waterballet op het industrieterrein in Duiven
29 december 12:20Files op A12 door vuurwerkcontrole
26 oktober 16:49Automobilisten schieten te hulp als man onwel wordt achter het stuur op de A12
25 oktober 14:44Drie gewonden na omvallen vuilniswagen
25 oktober 11:28Gooi met zware stoeptegel en flinke klappen: bizarre mishandeling door groep gefilmd
20 september 15:50Duivenaar (30) opgepakt nadat politie berichten ontsleutelt over wapens, explosieven en harddrugs
15 september 15:29Vijf minderjarigen naar het ziekenhuis; vermoedelijk onwel door verdovende middelen
17 augustus 13:04Arrestatieteam houdt man aan in woning Duiven
15 juni 17:49Aanhouding na steekincident Duiven
5 mei 08:41Grote brand verwoest schuur
RSS.