menu
zoek

Nieuws Groningen

Ombudsman waarschuwt Kamer: 'Gedupeerden gaswinning blijven vastlopen'

maandag 22 juni 2026, 09:18 uur

De overheid leert onvoldoende van de fouten die zijn gemaakt bij de hersteloperatie in het bevingsgebied, als gevolg van gaswinning in Groningen en Noord-Drenthe. Dat schrijft de Nationale ombudsman Reinier van Zutphen in een brandbrief aan de Tweede Kamer.

» NOS



maandag 22 juni 2026, 07:21 uur
Ombudsman kritisch over optreden overheid bij herstel Groningen
Noordhollands DagbladDe overheid leert onvoldoende van de fouten die zijn gemaakt in de hersteloperatie in Groningen en Noord-Drenthe en blijft tekortschieten, vindt de Nationale ombudsman Reinier van Zutphen. Hij deed vier onderzoeken naar de manier waarop de Nationaal Coördinator Groningen (NCG) en het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) opereren en hoe ze omgaan met klachten. Sinds 2022 hebben meer dan vierhonderd Groningers bij de ombudsman geklaagd over die instanties.
» Noordhollands Dagblad
maandag 22 juni 2026, 06:00 uur
Instituut Mijnbouwschade is 329 dossiers kwijt: 'Dit kan niet langer zo doorgaan'
RTV NoordHet Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) is 329 dossiers van inwoners van het aardbevingsgebied kwijtgeraakt. Dat meldt Nationale Ombudsman Reinier van Zutphen maandag in een brandbrief aan de Tweede Kamer.
» RTV Noord



Foto's bij dit nieuwsbericht
Foto: NOS
Foto: RTV Noord

Meer nieuws uit Groningen

18 september 22:30FC Groningen heeft weinig te duchten van PEC Zwolle
18 september 21:52Zorgen nemen toe in Zwolle: PEC verliest kansloos op bezoek bij FC Groningen
18 september 07:33Sanquin test bloeddonoren in Limburg op westnijlvirus
17 september 08:02JA21 zet wetsvoorstel door om gasputten Groningenveld open te houden
15 september 19:00Zo reageert Groningen op de Groningenloze troonrede
15 september 12:36Hans Hateboer keert terug bij FC Groningen
14 september 14:59Is FC Groningen-keeper Etienne Vaessen een held of risicofactor?
12 september 18:45LIVE | Wéér krijgt Go Ahead Eagles veel kansen, maar de stand zegt iets anders tegen FC Groningen
12 september 15:00UMCG-onderzoek: artsen weten niet hoe ze minder vervuilende medicijnen kunnen voorschrijven
12 september 09:10Twee incidenten in een maand tijd. Buurtbewoners Multatulistraat Groningen hopen dat rust terugkeert
11 september 21:14Vier groepen willen demonstreren langs route op Prinsjesdag
11 september 15:03Omwonenden Stadscrematorium liepen geen gevaar door kapot filter
9 september 18:27Herstelgeld Groningen beschikbaar voor WK Wielrennen in 2032
9 september 12:15Burgemeester: cameratoezicht in Stad vanwege drugsproblematiek (update)
8 september 14:50Op zoek naar een leuke partner? Ontdek dating voor hoger opgeleiden
7 september 13:56Inschrijving geopend voor vijfde editie van Stadspark Nightrun op 11 december in Groningen
7 september 11:48'Als niemand geblesseerd raakt en geschorst wordt dan heeft FC Groningen een fantastisch elftal'
6 september 17:41Etienne Vaessen dankt God na redding op schot van Wout Weghorst. ’Ik vind het wat provocerend’
4 september 19:30Dick Lukkien houdt het goede gevoel bij FC Groningen, ondanks twee nederlagen op rij
4 september 15:06Marathon Groningen is op 18 april en krijgt er een wandeltocht bij
RSS.