Onderzoek RUG: mezen en duiven verstopten zich tijdens eclips
zondag 16 augustus 2026, 15:30 uurHet gedrag van diverse vogels veranderde tijdens de zonsverduistering van afgelopen woensdag. Dat blijkt uit een onderzoek dat de Rijksuniversiteit Groningen (RUG) uitvoerde samen met tientallen vogelliefhebbers in Noord-Nederland. 'Met name meesachtigen en duiven gingen zich verstoppen', zegt onderzoeksleider Theo Jurriens.
» RTV Noord
zondag 16 augustus 2026, 15:23 uur
Het gedrag van diverse vogels veranderde tijdens de zonsverduistering van afgelopen woensdag. Dat blijkt uit een onderzoek dat de Rijksuniversiteit Groningen (RUG) uitvoerde samen met tientallen vogelliefhebbers in Noord-Nederland. „Met name meesachtigen en duiven gingen zich verstoppen”, zegt onderzoeksleider Theo Jurriens.
Onderzoek: mezen en duiven verstopten zich tijdens eclips
zondag 16 augustus 2026, 15:04 uur
Het gedrag van diverse vogels veranderde tijdens de zonsverduistering van afgelopen woensdag. Dat blijkt uit een onderzoek dat de Rijksuniversiteit Groningen (RUG) uitvoerde samen met tientallen vogelliefhebbers in de provincies Groningen en Friesland, met uitzondering van de eilanden.
Mezen en duiven verstopten zich tijdens zonsverduistering van afgelopen week
Foto's bij dit nieuwsbericht
Foto: RTV Noord
Foto: NU.nl