menu
zoek

Nieuws Nederland

Wat als we met Duitsland in oorlog raken? En andere vragen over samenwerking van legers

donderdag 30 maart 2023, 15:25 uur

Nergens in de wereld werken twee legers met hun landmacht zo intensief samen als in Nederland en Duitsland. Maar wat hebben we eigenlijk nog te zeggen over ‘onze soldaten’? Moeten Nederlandse militairen nu ineens Duits gaan praten? En wat als we onverhoopt toch met elkaar in oorlog raken?

» de Stentor



donderdag 30 maart 2023, 10:00 uur
Stelling | Het Nederlandse leger mag niet in Duitse handen vallen
Brabants DagbladBinnen de Navo werken Nederland en Duitsland al decennia samen. Aan die samenwerking wordt vandaag een nieuw hoofdstuk toegevoegd: de 13de Lichte Brigade uit Oirschot gaat op in de Duitse 10de Pantserdivisie. Daarmee valt dan het overgrote deel van de gevechtseenheden van de Nederlandse landmacht onder Duits bevel.
» Brabants Dagblad
donderdag 30 maart 2023, 08:19 uur
Nederland verstevigt samenwerking: landmacht grotendeels onder Duits bevel
NU.nlNederland en Duitsland zetten een nieuwe stap in de samenwerking van hun strijdkrachten. Met het samenvoegen van 13 Lichte Brigade met haar Duitse collega's valt inmiddels het overgrote deel van de gevechtseenheden van de Nederlandse landmacht onder Duits bevel.
» NU.nl
donderdag 30 maart 2023, 04:23 uur
Nederlandse landmacht gaat grotendeels op in Duitse leger
de StentorNederland en Duitsland zetten een nieuwe stap in de samenvoeging van hun strijdkrachten. De 13de Lichte Brigade uit Oirschot gaat donderdag op in de Duitse 10de Pantserdivisie. Daarmee valt dan het overgrote deel van de gevechtseenheden van de Nederlandse landmacht onder Duits bevel.
» de Stentor



Foto's bij dit nieuwsbericht
Foto: NU.nl
Foto: de Stentor

Meer nieuws uit Nederland

23 maart 21:35Man opgepakt in Frankrijk voor liquidatie Cemil Önal in Rijswijk
23 maart 18:00Politie over publiceren herkenbare beelden verdachten: ‘Zwaar middel dat moet afschrikken’
23 maart 10:47Ook Griekenland schiet burgers en boeren te hulp bij hoge energieprijzen, Nederland doet nog niets
22 maart 09:34Belg opgepakt in Nederland na achtervolging van meer dan 150 kilometer
21 maart 10:37‘Diplomatieke druk van Nederland op Sierra Leone om uitlevering “Bolle” Jos’
21 maart 10:04Oud-premier Van Agt vroeg koning om excuses aan Molukse gemeenschap
20 maart 18:33De eerste islamitische voedselbank van Nederland helpt gezinnen tijdens het Suikerfeest
20 maart 17:00Gaat GroenLinks-PvdA verder als Progressief Nederland? Dat zou zomaar kunnen
20 maart 01:43LIVE Midden-Oosten | Jetten: liggen geen schepen van ons klaar voor Straat van Hormuz
19 maart 18:48RDW maakt fout met nieuwe rijbewijzen: provincie Utrecht verkeerd afgebeeld
19 maart 16:28Staphorsters brachten massaal hun stem uit: hoogste opkomst van Nederland
19 maart 15:46Podcast De Dag: Nederland kiest lokaal (en) radicaal
19 maart 06:49Vandaag opnieuw zonnig en maximaal 17 graden, rest van de week iets frisser maar droog
18 maart 19:01Nederland hervat terugsturen asielzoekers naar België
18 maart 17:27‘Kleinste huis van Nederland’ binnen twee weken verkocht: ‘Ruim boven de vraagprijs’
18 maart 09:06Waarom we tijdens de verkiezingen op 18 maart niet voor een nieuwe burgemeester mogen stemmen
18 maart 05:00Broers bouwen miljoenenbedrijf met snacks, maar blijven ‘gewoon Harry en Robert’
17 maart 08:01Tien jaar na zijn vlucht uit een dictatuur staat Hasan nu op de kieslijst
17 maart 07:12Benzineprijs stijgt tot boven de 2,50 euro per liter
16 maart 21:04Grote storing bij Enexis: straatverlichting werkt in grote delen van het land niet
RSS.