Veel bushaltes niet toegankelijk voor mensen met een beperking
dinsdag 24 februari 2026, 06:32 uurMeer dan de helft van de bushaltes in Nederland is niet of slecht toegankelijk voor mensen met een beperking. Vooral mensen met een visuele beperking hebben ermee te maken.
» NOS
dinsdag 24 februari 2026, 06:00 uur
Een groot deel van de bushaltes in Nederland is niet of slecht toegankelijk voor mensen met een beperking. Vooral mensen met een visuele beperking hebben hiermee te maken. Groningen staat er landelijk gezien goed op, maar toch is 40,8 procent ontoegankelijk voor mensen met een visuele of motorische beperking.
40 procent van Groningse bushaltes niet toegankelijk voor mensen met beperking
dinsdag 24 februari 2026, 06:00 uur
In Nederland is de helft van de bushaltes niet toegankelijk voor mensen met een beperking, blijkt uit onderzoek van RTV Oost en de regionale omroepen. In Gelderland gaat het om bijna de helft: 41 procent. In Voorst is geen enkele bushalte volledig toegankelijk en ook in Montferland staan veel haltes die niet voldoen aan de minimale eisen.
Helft Gelderse bushaltes niet toegankelijk: 'De bus is klaar, de halte nog lang niet'
Foto's bij dit nieuwsbericht
Foto: NOS
Foto: RTV Noord
Foto: Omroep Gelderland