Aantal asielzoekers in Ter Apel loopt verder op naar 2.100 mensen
woensdag 5 november 2025, 10:55 uurHet aantal asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel is gestegen naar 2.100, het hoogste aantal in ruim een maand tijd. Dat is opnieuw boven de afgesproken grens van 2.000 mensen en daarom moet opvangorgaan COA weer een dwangsom van 50.000 euro betalen.
» RTV Noord
woensdag 5 november 2025, 10:20 uur
Het aantal asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel is gestegen naar 2100, het hoogste aantal in ruim een maand tijd.
Aantal asielzoekers in Ter Apel loopt verder op. ‘Te weinig doorstroom’
dinsdag 4 november 2025, 11:44 uur
In het aanmeldcentrum in Ter Apel verblijven dinsdag opnieuw meer dan de toegestane tweeduizend asielzoekers, ondanks de opening van de winteropvang vorige maand. Nu de tijdelijke opvang in Biddinghuizen bijna vol is, kunnen er nog maar weinig mensen naar doorstromen.
Opnieuw te veel asielzoekers in Ter Apel, pas geopende winteropvang raakt vol
dinsdag 4 november 2025, 10:19 uur
In het aanmeldcentrum in Ter Apel zitten weer meer asielzoekers dan toegestaan. Het aantal bleef anderhalve week lang onder de grens, dankzij de opening van een grote tijdelijke opvang in Biddinghuizen. Maar die zit zo goed als vol en kan dus niet veel mensen meer overnemen.
Opnieuw te veel asielzoekers in Ter Apel, ondanks grote winteropvang (update)
dinsdag 4 november 2025, 09:57 uur
De tijdelijke opvang in Biddinghuizen zit vol, waardoor Ter Apel weer meer vluchtelingen moet opnemen dan is toegestaan.
Winteropvang vol: opnieuw te veel vluchtelingen in Ter Apel
Foto's bij dit nieuwsbericht
Foto: RTV Noord
Foto: Dagblad van het Noorden
Foto: NU.nl
Foto: RTV Noord
Foto: RTV Drenthe