menu
zoek

Nieuws Zutphen

Twee aanhoudingen in onderzoek naar oplichtingszaken

dinsdag 20 mei 2025, 14:52 uur

De politie heeft maandagochtend twee mannen aangehouden in een onderzoek naar bankhelpdeskfraude en nepagenten. Het gaat om een 20-jarige man uit Zutphen en een 24-jarige man uit Arnhem.

De twee worden ervan verdacht een aansturende rol te hebben gehad in het benaderen van veelal oudere slachtoffers. De aanhoudingen werden maandag vroeg in de ochtend verricht. Beide mannen zitten vast en in totaal zijn er drie woningen doorzocht, twee in Arnhem en één in Zutphen. Daarbij zijn telefoons, simkaarten, gegevensdragers en contant geld in beslag genomen. Geraffineerde oplichtingstrucs Zowel nepagenten als zogenaamde bankmedewerkers gaan georganiseerd te werk en maken gebruik van geraffineerde trucs. Ze bellen oudere slachtoffers en waarschuwen bijvoorbeeld dat er gevaar dreigt voor een woninginbraak of melden dat er acute zorgen zijn over de bankrekening. Doordat ze zich voordoen als agent of bankmedewerker wordt er vertrouwen gewekt. In die hoedanigheid worden er veelal waardevolle spullen of bankpassen ‘opgehaald’ bij het slachtoffer. In werkelijkheid gaan criminelen er met de buit vandoor. Het aantal incidenten met bijvoorbeeld nepagenten is in 2024 fors gestegen. In 2024 registreerde de politie in totaal 8329 incidenten met deze nepagenten. Dat is ongeveer vijftien keer zoveel als over heel 2023. Er werden in totaal 357 verdachten aangehouden in het afgelopen jaar. Onderzoek loopt Het zijn veelal ‘loopjongens’ die bij slachtoffers aan de deur gaan om waardevolle spullen op te halen. Met dit onderzoek denkt de politie ook in het netwerk daarachter te zijn gekomen. De mannen zitten vast en het verdere onderzoek naar hun exacte betrokkenheid en de hoeveelheid zaken waaraan ze mogelijk gekoppeld kunnen worden loopt.


» Politie.nl

Kaart nieuws Zutphen. Locatie nieuws: 52.13539 / 6.20795


dinsdag 20 mei 2025, 16:41 uur
Spil uit Zutphen (20) aangehouden in onderzoek naar bankhelpdeskfraude en nepagenten
de StentorEen 20-jarige man uit Zutphen is aangehouden na een langer lopend onderzoek naar bankhelpdeskfraude en nepagenten. Hij wordt, samen met een 24-jarige man uit Arnhem, ervan verdacht een aansturende rol te hebben gehad in het benaderen van de veelal oudere slachtoffers.
» de Stentor
dinsdag 20 mei 2025, 15:27 uur
Twee aanhoudingen na oplichting door nepagenten
Omroep GelderlandDe politie heeft maandagochtend twee mannen aangehouden in een onderzoek naar bankhelpdeskfraude en nepagenten. Het gaat om een 20-jarige man uit Zutphen en een 24-jarige man uit Arnhem. Beide mannen zitten nog vast, meldt de politie dinsdag.
» Omroep Gelderland



Foto's bij dit nieuwsbericht
Foto: Omroep Gelderland
Foto: de Stentor

Meer nieuws uit Zutphen

3 december 16:12Vuur wil maar niet doven op vuilnisbelt in Zutphen: ‘Net of het steeds weer oplaait’
26 november 17:08Onzekerheid 'illegale' boeren blijft: Staat niet verplicht tot legalisatie PAS-melders
15 november 19:04Busje ramt auto in Zutphen
7 november 18:01Nationale Ombudsman onderzoekt toenemende druk op boeren in Twente
6 november 14:40Burgemeester Zutphen sluit woning na eerdere vondst wapens en drugs, man aangehouden
6 november 09:09Politie onderzoekt autobrand op bedrijventerrein, brandstichting niet uitgesloten
4 november 11:29Vele duizenden liters verboden rode diesel gevonden bij bedrijf in Zutphen
28 oktober 06:58Hele week geen treinen tussen Hengelo en Zutphen
21 oktober 07:05Man (28) uit Zutphen overleden bij ongeluk op N348, auto botst tegen boom
9 oktober 16:24Dode gevonden in woning in Zutphen
21 september 08:33Grote brand zorgt voor veel schade aan woning
17 september 12:04OM eist 18 jaar cel en tbs voor moord op Rotterdamse psychiater
17 september 09:15Jongeman gewond tijdens beroving van fatbike
12 september 16:58Vuurwapens en veel drugs gevonden bij verkeerscontrole
28 augustus 16:26Man springt water in om automobilist te redden
28 augustus 15:28Vrouw gooide zoontje (5) van 15 meter hoog balkon: rechtbank legt tbs op
23 augustus 16:45Bermbrand langs het spoor zorgt voor flinke hinder tussen Deventer en Zutphen
14 augustus 12:39OM eist tbs voor moeder die zoon (5) van het balkon gooide in Zutphen
13 augustus 12:38Ex-verslaafde bedreigt familie én gemeente: 'Ik ben influencer, maar koos de verkeerde woorden'
5 augustus 16:00KIJK | ‘Het zal toch niet dat-ie niet past?’ Rob ziet met verbazing hoe het misgaat op de IJssel
RSS.