Asielzoekers volgende week naar Loosdrecht, later dan gepland vanwege protesten
woensdag 6 mei 2026, 17:50 uurDe eerste asielzoekers zullen volgende week intrekken bij de tijdelijke noodopvang in Loosdrecht. Dat meldt persbureau ANP op basis van een woordvoerder van de gemeente Wijdemeren. De gemeente wil met het oog op de privacy en veiligheid niet vertellen wanneer de asielzoekers precies aankomen.
» NOS
woensdag 6 mei 2026, 17:01 uur
De eerste asielzoekers arriveren in de loop van volgende week bij de tijdelijke noodopvang in Loosdrecht. Dat meldt een woordvoerder van de gemeente Wijdemeren. Over de exacte datum en het tijdstip dat de asielzoekers hun intrek nemen, doet de gemeente „omwille van privacy en veiligheid” geen mededelingen.
Eerste asielzoekers in de loop van volgende week naar Loosdrecht
woensdag 6 mei 2026, 06:06 uur
Na een meer dan twee weken durend protest kunnen op korte termijn zeventig alleenstaande mannelijke asielzoekers hun intrek nemen in het gedeeltelijk leegstaande gemeentehuis van Wijdemeren in Loosdrecht. Toch geven tegenstanders de strijd niet op. Zij proberen verbaal en juridisch nog een stokje te steken voor de noodopvang.
Bezorgde inwoner of extreemrechts? Deze Loosdrechters strijden tegen noodopvang
Foto's bij dit nieuwsbericht
Foto: NOS
Foto: de Telegraaf
Foto: RTV N-H