Evelijn, Mohamad en Dimphéna demonstreerden vandaag tegen geweld bij azc's
donderdag 21 mei 2026, 21:14 uurDuizenden mensen kwamen vanavond naar het Domplein in Utrecht om te protesteren tegen geweld bij asielzoekerscentra. Oma's, vluchtelingen en twintigers: op de demonstratie kwamen veel verschillende mensen af. Een aantal van hen vertelt waarom ze erbij waren.
Waar: Dom- en Jaarbeursplein in Utrecht
» RTV Utrecht
Kaart nieuws Utrecht. Locatie nieuws: Dom- en Jaarbeursplein
Dom- en Jaarbeursplein in Utrecht
donderdag 21 mei 2026, 20:52 uur
De mensen die eerder op de avond op het Domplein in Utrecht demonstreerden, zijn na een wandeling van ongeveer 2 kilometer aangekomen op het Jaarbeursplein in die stad. Het gaat inmiddels om duizenden mensen, ziet een ANP-verslaggever. Het protest is een tegengeluid na „het extreemrechtse geweld” tijdens recente anti-azc-demonstraties.
Protest tegen anti-azc-geweld bereikt Jaarbeursplein met duizenden
donderdag 21 mei 2026, 18:30 uur
Duizenden mensen demonstreren vanavond op het Dom- en Jaarbeursplein in Utrecht tegen extreemrechts geweld. Verschillende actiegroepen laten zich horen tijdens een zogenoemd solidariteitsprotest. Hun boodschap is dat vluchtelingen welkom zijn.
Duizenden mensen protesteren op Utrechtse Domplein tegen geweld rondom asielzoekerscentra
Foto's bij dit nieuwsbericht
Foto: RTV Utrecht
Foto: de Telegraaf
Foto: RTV Utrecht