menu
zoek

Nieuws Leiden

Vijf verdachten aangehouden voor eerder aangetroffen drugslab

dinsdag 11 februari 2025, 16:56 uur

Aan de Vlietweg in Leiden werd op 23 oktober 2024 op een erf een drugslab aangetroffen. De recherche heeft onderzoek naar de vondst gedaan en heeft maandag 10 februari en 11 februari 2025 vijf nieuwe verdachten kunnen aanhouden.

Waar: Vlietweg in Leiden

Drugslab Op dinsdag 23 oktober 2024 trof de politie een mogelijk drugslab aan de vlietweg in Leiden. In dat lab werden verschillende materialen gevonden, die gebruikt kunnen worden voor het produceren van versnijdingsmiddelen. Dit zijn stoffen die worden toegevoegd aan harddrugs waarmee de drugs minder zuiver worden gemaakt, maar het volume voor verkoop toeneemt. Versnijdingsmiddelen zijn zeer gevaarlijk voor de gezondheid. Vijf nieuwe aanhoudingen In oktober 2024 is er reeds een verdachte aangehouden. Na onderzoek door de recherche heeft de politie maandag 10 februari 2025 één en dinsdag 11 februari vier nieuwe verdachten kunnen aanhouden voor mogelijke betrokkenheid bij het aangetroffen drugslab. Alle nieuwe verdachten zitten in hechtenis en zullen donderdag 13 februari worden voorgeleid aan de rechter-commissaris. Risico's De productie van synthetische drugs is niet alleen verboden, het brengt ook grote risico’s met zich mee. Bij de productie worden zuren en licht ontvlambare oplosmiddelen gebruikt. De kosten voor het ontruimen van een drugslab en het opruimen van het afval worden betaald met ons belastinggeld. De productie van synthetische drugs is vaak in handen van zware criminelen. Telers en laboranten worden steeds vaker slachtoffer van geweldsdelicten en ripdeals. Maar niet alleen de daders lopen gevaar, jij ook. Criminelen deinzen niet terug voor geweld, wat zorgt voor onveilige situaties. Chemisch afval van de druglabs is een bedreiging voor het milieu en kan brandwonden veroorzaken. Hoe herken ik een drugslab en wat moet ik doen? In een drugslab ruikt het sterk naar chemicaliën, zoals oplosmiddelen (aceton). Om te voorkomen dat het buiten ook zo ruikt, zijn kieren van ongebruikte ramen en deuren vaak afgedicht, bijvoorbeeld met purschuim. Afzuiginstallaties met koolstoffilters voeren vaak de lucht af via het dak. Drugslabs zitten vaak in de buurt van fabrieken of boerderijen die ook stinken (mestlucht). Daardoor valt de stank van het drugslab minder op.  Als u een drugslab ontdekt ga dan direct naar buiten. Breng uzelf in veiligheid. Ga er niet vanuit dat u veilig bent als u geen chemische geur ruikt. Er is altijd kans op giftige stoffen, een explosie of brand. Bel de politie op 112. Doe dit wel op enige afstand. U kunt ook altijd bellen naar Meld Misdaad Anoniem op 0800-7000.




» Politie.nl

Kaart nieuws Leiden. Locatie nieuws: 52.13987 / 4.48749 Vlietweg
Vlietweg in Leiden


dinsdag 11 februari 2025, 19:45 uur
Vijf nieuwe verdachten aangehouden voor drugslab
Omroep WestDe politie heeft maandag en dinsdag vijf nieuwe verdachten aangehouden na de vondst van het drugslab aan de Vlietweg in Leiden. Het lab werd vorig jaar oktober ontdekt.
» Omroep West



Foto's bij dit nieuwsbericht
Foto: Omroep West

Meer nieuws uit Leiden

26 november 23:48Arrestaties bij Universiteit Leiden na bezetting pro-Palestijnse betogers
8 november 23:01Ongenadig pak slaag Donar in Leiden
30 oktober 08:26Gejuich, blijdschap en 'alle emoties komen langs', D66 viert winst verkiezingen in Leiden
27 oktober 20:11Cel- en taakstraf voor online doodsbedreigingen lijsttrekkers
24 oktober 17:08Verdachte (18) voor snelrechter vanwege doodsbedreigingen aan lijsttrekkers
5 oktober 09:49Oud-voetballer Eljero Elia met Lamborghini betrokken bij auto-ongeluk op A4
3 oktober 14:45Franse vrouw (20) aangehouden voor inbraak
25 september 14:27Tientallen asielzoekers van Ter Apel naar kerk in Leiden
22 september 13:55Gemeenschap rouwt na fatale aanrijding
20 september 11:40Diepe rouw bij VV Meerburg na overlijden jeugdspeler (17) bij ernstig ongeluk Leiden
20 september 06:00Emoties na dood minderjarige fietser: 'Je zou als ouder maar zo'n bericht krijgen'
19 september 08:32Busje ramt toegangspoort parkeergarage
14 september 12:35Twee mensen midden in de nacht beroofd
18 augustus 18:47Tip leidt tot vondst verdovende middelen en een vuurwapen
18 augustus 14:11Hoe kies je de juiste VPN voor werk en entertainment
18 augustus 12:39Man steekt computers in brand in stadskantoor Leiden, werkplekken onbruikbaar
7 augustus 11:56Overval op Action in binnenstad, personeel bedreigd met wapen
13 juli 21:00Politie komt massaal naar uitgaanscentrum, vijf mannen aangehouden
4 juli 09:49Parkeergarage Leiden maand dicht na schade aan betonconstructie
5 juni 18:39Man aangehouden voor deelname aan terroristische organisatie
RSS.